te zdjęcie przedstawia widok zamontowanej już przy samym suficie chłodnicy powietrza typu VNS marki goedhart.nlmałe logo producenta chłodnic przemysłowych firmy goedhart.nl produkcji holenderskiej.Tak wygląda rozdzielacz cieczy w chłodnicy goedhart , jest on odpowiedzialny za prawidłową pracę całego bloku chłodnicy czyli równomierny rozdział całego czynnika chłodniczego na poszczególne sekcje. jest to serce chłodnicy freonowej.

Widok rozdzielacza czynnika w chłodnicy Goedhart.

 Jest to jedno z najbardziej newralgicznych  miejsc w chłodnicy, gwarantujące  prawidłowe rozdzielenie czynnika na wszystkie sekcje rur.

W systemach z bezpośrednim odparowaniem właściwy dobór rozdzielacza (dystrybutora) jest drugim najważniejszym czynnikiem po doborze zaworu rozprężnego.

Zła dystrybucja spowoduje niestabilną pracę zaworu rozprężnego ,niszczące narastanie lodu i przenoszenie cieczy na sprężarkę !

 

Wygląd chłodnicy

przykładowe foto chłodnicy powietrza firmy goedhart.nl  , zbudowane są w oparciu o rury fi 15 w rozstawie 50 x 50 ,wentylatory umieszczone z tyłu chłodnicy , tak zwane pchające , świetnie nadają się do komur z produktem żywym i oddychającym takim jak jabłka czy kapusta, gdyż podnoszą wilgotność powietrza w komorze o średnio 2% , co w znacznym stopniu przedłuża czas przechowalnictwa i poprawia jakość produktów.

Chłodnice powietrza do przechowywania owoców i warzyw

widok chłodnicy powietrza typu VNS .
VNS 64457

VNS 66457

VNS 64457

Chłodnice Goedhart szczególnie nadają się do przechowywania owoców i warzyw . Przystosowane są do pracy z niską różnicą temperatur (temperatura na wejściu i na wyjściu) aby zapobiec maksymalnie ubytkowi wody z produktów (zjawisko ususzki) . Wilgotność względna w czasie przechowywania
powinna zawierać się w zakresie od 90 do 95% . Wysoka wilgotność spowalnia utratę wody i zwiększa długość okresu przechowywania produktu, lecz wilgotności zbyt bliska punktu nasycenia sprzyja  rozwojowi grzybów i bakterii.
Niska  chłodnica (od 54 do 69cm) pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w komorze chłodniczej ,a znaczna długość chłodnicy (nawet do 6,5m) zapewnia optymalne prowadzenie powietrza po całej szerokości komory ,najlepsza do chłodni na jabłka i kapustę.

· Doskonałe parametry chłodnicze dla owoców i warzyw.

· Idealna do komór z kontrolowaną atmosferą i ULO

· Wysoka wilgotność powietrza

· Niska i długa budowa chłodnicy

· Energooszczędne i ciche wentylatory

· Całość wykonana z Cu/Al.

· Obudowa zabezpieczona antykorozyjnie i malowana proszkowo

Chłodnica wyposażona w elektroniczny zawór rozprężny .

Jego moc jest regulowana w czasie rzeczywistym przez sterownik , na podstawie analizy sygnałów z przetwornika ciśnienia i pomiaru temperatury. Daje to nam możliwość pełnego wykorzystania parownika i osiągnięcie parametrów których tradycyjny zawór nigdy nie uzyska. (niska delta między temperaturą parowania czynnika a temperaturą w komorze chłodniczej.)

chłodnica Goedhart w komorze z kontrolowaną atmosferą , wykonanie glikolowe.Wykonanie do instalacji glikolowych w przechowalniach i chłodniach chłodnic Goedhart (w kontrolowanej atmosferze)

VCIB 68456

VCIZ 68456